ГОРЕЩО
Проф. Владимир Чуков с ЛОША ПРОГНОЗА: Очевидно е, че ще има ескалация между САЩ - Иран
Колтуклиева бясна след поредната гавра на Демерджиев и подчинените му: Не съм преживявала подобна драма досега
СТРАСТИ В НС! Обвиниха Костадинов, че чете чужди опорки от трибуната и лъже за обсега на иранските ракети (ВИДЕО)
Константин Мишев изригна след решението за централата на ДПС: Тези прекалиха! Остава да им отнемат и имената
Калин Стоянов, Искра Михайлова, Атидже Алиева-Вели и Станислав Анастасов сред официалните гости на приема на форума СРАС (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
За втора поредна година земеделците в област Монтана увеличават добивите от пшеница и ечемик. 647 кг средно от декар е прибраното жито, което е със 79 кг повече от реколта 2020 година. Близо 293 000 тона са ожънати от 455 670 декара, съобщават от Областна дирекция „Земеделие” в Монтана. Със 130 кг повече от средното за региона е добивът на производителите на жито в община Лом.
препоръчано
Земеделците в ломската община имат най-високи добиви и при ечемика.
Ако за областта средно от декар са добили 589 кг, то в община Лом е 770 кг.
В сравнение с миналагодишната реколта средният добив от ечемик е по-висок с над 70 кг. В област Монтана са ожънати 20 300 декара с добив от 120 000 тона зърно.
свързани новини
Приключи жътвата на пшеницата в Лом и Бойчиновци
6522
на 18.07.2021
БУРЯ ВЪВ ВАРНА: Пороен дъжд потопи морската столица
9547
преди 3 часа
Две жени са в болница силната буря в Ямбол
11245
преди 4 часа
Градушка колкото орех удари Ардинско и съсипа реколта (СНИМКИ/ВИДЕО)
10641
преди 5 часа


