BG EN

Задържаха 340 литра нелегален етилов алкохол на магистрала "Тракия"

Крими

Задържаха 340 литра нелегален етилов алкохол на магистрала "Тракия"

31140
на 16.05.2018
Задържаха 340 литра нелегален етилов алкохол на магистрала Тракия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

340 литра етилов алкохол без документи за платен акциз задържаха при съвместна операция служители на Митница Пловдив и Областната дирекция на МВР в града.

препоръчано

На 11 май, на 137-и километър на автомагистрала "Тракия" митническите и полицейските служители извършват проверка на лек автомобил с чужда регистрация, управляван от български гражданин. При проверката се установява, че в багажника на автомобила има 34 туби, всяка от по 10 литра, пълни с безцветна течност с мирис на алкохол. Извършен полеви тест показва, че алкохолният градус на течността е 82% vol. 

Водачът на автомобила е представил фалшиви копия на акцизни декларации. Алкохолът и превозното средство са задържани в склад на Митница Пловдив.

По първоначални изчисления предотвратена щета за бюджета е близо 3100 лева, представляващи дължимия за стоката акциз. В тези случаи законът предвижда глоба от двойния размер на акциза или близо 6200 лева. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 131
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК