BG EN

Задържаха мъж, издирван с европейска заповед за арест, в Търговище

Темида

Задържаха мъж, издирван с европейска заповед за арест, в Търговище

21329
на 18.12.2023
Задържаха мъж, издирван с европейска заповед за арест, в Търговище
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Мъж, издирван с ЕЗА от съд във Федерална Република Германия, е задържан под стража след одобрено искане на Окръжна прокуратура - Търговище

препоръчано

По искане на Окръжна прокуратура – Търговище, 22-годишен мъж бе оставен в ареста. Настояването за налагане на най-тежката мярка за неотклонение от страна на наблюдаващия случая прокурор е във връзка с европейска заповед за арест, издадена от съда в град Зиген във Федерална Република Германия.

С.М. се издирва във връзка наказателно производство за извършено изнасилване на германска гражданка през август тази година. За извършените престъпления законът в издаващата искането за задържане държава предвижда наказание „лишаване от свобода“, като деянието е тежко и според българското законодателство, като тук законът предвижда наказания „лишаване от свобода” за срок от две до осем години.

Младият мъж вече е осъждан в България за същото престъпление, като е излежавал присъда за изнасилване до 2022 година. Предстои Окръжен съд – Търговище да разгледа делото за екстрадицията на С.М.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК