ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Шефът на „Организация и контрол на транспорт” към община Пловдив Пламен Вълков е задържан от Икономическа полиция заради договорите с превозвачите и плащането на компенсации от бюджета, съобщава "Трафик нюз".
Преди обяд Вълков бе извикан от Икономическа полиция заедно с други служители на ОКТ. След това шефът на ОКТ бе преместен от сградата на Икономическа полиция в Трето РУ, където е бил задържан. На него са му повдигнати обвинения за длъжностни престъпления, както и на главния счетоводител на общинската служба Лидия Пастърмаджиева. Двамата след това са били пуснати с мярка за неотклонение „подписка”. Превозвачи същo са били викани от прокуратурата и органите на МВР.
Повече от година и половина медии изнасят данни за нарушения в градския транспорт на Пловдив. При първата серия от разследвания през 2020 година за злоупотреби в публичния транспорт се проведе и голяма акция на Икономическа полиция, ДАНС и прокуратурата.


