BG EN

Заловиха около 600 британски граждани при опит да се присъединят към "Ислямска държава"

ЧАС ПИК

Заловиха около 600 британски граждани при опит да се присъединят към "Ислямска държава"

10988
на 16.01.2016
Заловиха около 600 британски граждани при опит да се присъединят към Ислямска държава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общо 600 британски граждани са били заловени от 2012 г. насам при опит да влязат в Сирия и да се присъединят към групировката „Ислямска държава“. Това обяви външният министър Филип Хамънд, съобщава The Guardian, цитиран от "Фокус".
При посещение в Южна Турция в петък той каза, че други 800 британци – вероятно главно бойци и членове на семействата им – са успели да влязат в Сирия през последните четири години, като половината от тях все още се намират на територията ѝ. 
Хамънд каза, че разузнаванията на Великобритания и Турция работят заедно за залавянето на стотиците британци на път да се включат във войната, спирайки някои от тях на британската граница, а други залавяйки в пристигащите в Истанбул самолети и влакове. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК