BG EN

Зам. главният прокурор Борислав Сарафов: Не приемам нападките по казуса "Цветанов"

ЧАС ПИК

Зам. главният прокурор Борислав Сарафов: Не приемам нападките по казуса "Цветанов"

9835
на 11.10.2013
Зам. главният прокурор Борислав Сарафов: Не приемам нападките по казуса Цветанов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Не мога да приема нападките към прокуратурата, тъй като самият факт, че председателят на съдебния състав прие изцяло доводите на прокурорите и ги инкорпорира в мотивите си към отвода, означава, че искането е било напълно основателно." Това се казва в позиция на заместник-главния прокурор Борислав Сарафов, изпратена до "Правен свят", по повод вчерашното развитие на делото срещу бившия вътрешен министър Цветан Цветанов, обвинен  във възпрепятстване на разследването срещу бившия шеф на РЗ БОП Велико Търново Орлин Тодоров.

препоръчано

На вчерашното първо заседание по делото председателят на съдебния състав Димитрина Ангелова си направи отвод по искане на прокуратурата, която се усъмни в нейната безпристрастност. Двамата обвинители от Софийската градска прокуратура (СГП) Калоян Ангелов и Стефан Рачев се позоваха на публикации в изданията "Преса", "Уикенд" и "България днес", в които се казва, че съдия Ангелова и защитникът на Цветанов – адвокат Менко Менков били в близки отношения.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК