BG EN

Заместник-министър Бернер се срещна с посланика на Република Корея

Политика

Заместник-министър Бернер се срещна с посланика на Република Корея

8258
на 24.07.2020
Заместник-министър Бернер се срещна с посланика на Република Корея
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В рамките на проведената днес двустранна среща Н.Пр. г-н Джонг Джин-кю изрази благодарност за гарантирането на сигурността на корейските граждани в България, които не са били жертва на посегателство или реч на омразата, както и за възможността те да гласуват в София на парламентарните избори през април 2020 г. Той подчерта също доброто сътрудничество по линия на ограничаване на разпространението на COVID-19.

препоръчано

Заместник-министърът подчерта толерантността на българското общество и ролята на полицията за опазването на обществения ред и сигурността на всеки гражданин. Той изрази висока оценка за успешния корейски модел за справяне с COVID-19 и за неговото споделяне с други държави под формата на уебинари. Зам.-министър Бернер подчерта добрия инвестиционен климат у нас и лансира идеята за подписване на двустранно споразумение за сътрудничество в областта на вътрешните работи.

Двете страни изказаха висока оценка за конструктивния диалог, както и готовност за разширяване на сътрудничеството.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК