BG EN

Заместник на Ревизоро: Национален координационен център ще следи в реално време състоянието на язовирите

Политика

Заместник на Ревизоро: Национален координационен център ще следи в реално време състоянието на язовирите

5155
на 13.02.2020
Заместник на Ревизоро: Национален координационен център ще следи в реално време състоянието на язовирите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Намираме се в оперативната зала 1. Тук имаме възможност да следим управлението на водите. Актуална тема през последните месеци. Тук се прави анализите на притока и отока на водите. Това каза Красимир Живков, зам. - министър на околната среда и водите, при представянето на Национален координационен център към МОСВ.

“Имаме възможност да се следят обемите на язовирите в реално време. След водите ще разгледаме и управление на отпадъците”, каза още Живков. По думите му новата система дава възможност всеки ден да се прави анализ на водния режим на язовирите.

“Работим с различните институции, които са свързани с стопанисването на язовирите. Графиците за язовирите се утвърждават годишно. Анализът за миналата година показва 3 млн. 500 хил. кубика за Перник, това се получи при климатичните условия”, добави още зам. - министърът на околната среда и водите.

“Съгласно Закона за водите се правят месечни графици, те се изготвят от хидроинженерите. Най-голямо внимание се набляга на тези под 50% запълняемост. Има пълна прозрачност относно изготвянето на месечните графици. По-голяма прозрачно и анализ на база воден обем, те се изготвят обсъждат се и се утвърждават от министър Димитров”, посочи още Красимир Живков.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Грозни провокации срещу мирния протест на ДПС-Ново начало във Враца - ето какво се случва (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Грозни провокации срещу мирния протест на ДПС-Ново начало във Враца - ето какво се случва (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК