Западът разби Изтока в Мача на звездите. MVP стана Ръсел Уестбрук, но Кобе Брайънт обра овациите

4145
на 15.02.2016

Коби Брайънт бе в центъра на вниманието в мача на Звездите, спечелен категорично от Западната конференция със 196:173. Срещата ще остане в историята като най-резултатния двубой до този момент. Зала “Еър Канада Сентър” в Торонто бе изпълнена до краен предел, а феновете се насладиха на многобройни атрактивни изпълнения, като традиционно защитата остана на заден план.

Играчите на Запада реализираха поне по 40 точки във всяка енда част, като черешката на тортата бяха третата и четвъртата, когато воденият от Грег Попович отбор наниза съответно 53 и 51 точки.

Ръсел Уестбрук стана “Най-полезен играч” на проявата за втора поредна година. Този път експлозивният гард на Оклахома Сити Тъндър игра 22 минути, за които успя да вкара 31 точки, към които добави 8 борби, 5 асистенции и 5 отнети топки.

Стеф Къри вкара 26 точки, Антъни Дейвис се отчете с 24, Кевин Дюрант и Джеймс Хардън приключиха с по 23 точки всеки. Кауай Ленърд дебютира в звездния мач със 17 точки, а Крис Пол постигна “дабъл-дабъл” с 14 точки и 16 асистенции за по-малко от 20 минути.

Равносметката на Коби от последния му Мач на звездите е 10 точки, 7 асистенции, 6 борби и 1 отнета топка за 26 игрови минути.

Пол Джордж бе над всички за загубилия тим. Лидерът на Индиана Пейсърс поведе Източната конференция с 41 точки, реализирайки 9 тройки от 19 опита. Джон Уол вкара 22 точки, а звездите на домакините от Торонто ДеМар ДеРоузън и Кайл Лаури се отчетоха съответно с 18 и 14 точки, като Лаури направи и 10 завършващи паса.

ЗАПАД - ИЗТОК 196:173 (40:43, 52:47, 53:46, 51:37)

ЗАПАД: Ръсел Уестбрук 31, Стеф Къри 26, Коби Брайънт 10, Кауай Ленърд 17, Кевин Дюрант 23 (Клей Томпсън 9, Джеймс Хардън 23, Антъни Дейвис 24, Крис Пол 14, ЛаМаркъс Олдридж 4, Дреймънд Грийн 4, ДеМаркъс Казънс 11)

ИЗТОК: Кайл Лаури 14, Дуейн Уейд 8, ЛеБрон Джеймс 13, Пол Джордж 41, Кармело Антъни 13 (ДеМар ДеРоузън 18, Джон Уол 22, Пол Милсап 3, Пау Гасол 9, Андре Дръмънд 16, Айзея Томас 9, Ал Хорфърд 7)

Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО) Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО)