BG EN

Заподозрените за атентата в Бостън - братя от Чечения

ХИТ СВЯТ

Заподозрените за атентата в Бостън - братя от Чечения

3556
на 19.04.2013
Заподозрените за атентата в Бостън - братя от Чечения
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Двамата заподозрени за атентатите в Бостън са братя от Чечения. Тамерлан и Джохар Царнаеви живеели в Турция, преди да пристигнат легално в САЩ. Поне от година живеели в Кеймбридж, Масачузетс, но не били студенти.

препоръчано

Трима загинаха и над 140 са ранените след две експлозии по време на традиционния маратон в Бостън на 15 април. Бомбите били поставени в тенджери под налягане, а те са били скрити в черни пликове.

След престрелка Тамерлан (26) бе ранен и почина по-късно в болница. Над 1000 служители на ФБР и местната полиция преследваха с часове втория от заподозрените чеченци, по улиците на града. 19-годишният Джохар Царнаев носеше колан с експлозиви, твърдят властите.

Жителите на Бостън и околните градчета бяха призовани да стоят вкъщи, докато трае операцията по залавянето на заподозрения терорист. Общественият транспорт в милионния град е спрян, такситата също не работят.

Тамерлан е роден в Русия, а Джохар - в Киргистан.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК