BG EN

Започва реконструкция на водопровода в кв. "Васил Левски" на Казанлък

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Започва реконструкция на водопровода в кв. "Васил Левски" на Казанлък

7394
на 21.04.2015
Започва реконструкция на водопровода в кв. Васил Левски на Казанлък
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Водопроводът в жилищния комплекс "Васил Левски" в Казанлък, който ще бъде подменен с нов, е от първостепенно значение за осигуряване на питейна вода за населението. Средствата за реконструкцията на водопровода са в размер на 685 хил. лв. и са целева субсидия, предоставена от Министерството на регионалното развитие и благоустройството на Община Казанлък.

препоръчано

Това са капиталови разходи от бюджета на МРРБ за 2015 г., съобщиха от община Казанлък. Споразумението за предоставяне на средствата от регионалното министерство на Община Казанлък е с дата 8 април 2015 г. Средствата трябва да бъдат усвоени до декември 2015 г. Община Казанлък има одобрен проект и издадено разрешение за строеж. В момента се подготвят документите за избор на изпълнител на дейностите. Водопроводните трасета, където ще бъде извършена реконструкцията, са три.

Водопровод № 1 е по ул "Севт III" и обхваща участъка от ул. "Стара планина" до блок 1. Дължината му е 672 м. Тук ще бъдат подменени азбесто-циментовите тръби за питейно-битови и противопожарни нужди с тръби от полиетилен с висока плътност. Водопровод № 2 обхваща участъка от ул. "Стара планина" до бл. 5. Неговата дължина е 600 м и тук също съществуващата водпроводна мрежа ще бъде подменена с тръби от полиетилен с висока плътност. Водопровод № 3, обхващащ участъка от бл. 40 до бл. 33, има дължина 215 м. Тук съществуващите етернитови тръби ще бъдат подменени с нови полиетиленови. Като резултат от изпълнението на тези инфраструктурни дейности в кв. "Васил Левски" ще бъде подменен съществуващ водопровод с дължина 1,5 км, с което ще се постигне голям социален ефект за населението в квартала.

В Инвестиционната програма на Община Казанлък са заложени средства за преасфалтиране на улиците в квартала, което ще се извърши след подмяната на водопровода. На пресконференция в Община Казанлък днес управителят на "ВиК" ЕООД – Стара Загора сподели, че водното дружество работи в 12 общини и над 90% от тръбопроводите са амортизирани, което създава сериозни проблеми. Подмяната на водопровода в този квартал, както и изграждането на ВиК-мрежата в кв. "Кулата" и "Крайречен" ще реши голяма част от тези проблеми. "Преди време подменихме 52 километра водопровод, доставящ вода на Стара Загора, който минава през цялата община Казанлък.

И на местата, където паднаха рязко водозагубите, по настояване на кмета Галина Стоянова, намалихме цената на водата в селата Ръжена, Розово, Кънчево, Бузовград и Шейново от 2 лв. на 98 стотинки. С Община Казанлък работим в една посока. В тези квартали, където сега се предприемат дейности, ефектът ще е видим веднага – няма да има разкопавания с години, няма да бъде спирана водата, качеството на водата ще се повиши. Това е много хубаво за един град, в който ние предполагаме, че от догодина ще вкараме пари чрез асоциациите, защото наше виждане е да бъде изцяло подменена вътрешната мрежа на Казанлък", коментира още Румен Райков. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 100
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК