BG EN

ЗАПОЧВА СЕ: Атина и Скопие се хванаха за гушите чия е марката "македонско вино"

Балкани

ЗАПОЧВА СЕ: Атина и Скопие се хванаха за гушите чия е марката "македонско вино"

27508
на 24.03.2019
ЗАПОЧВА СЕ: Атина и Скопие се хванаха за гушите чия е марката македонско вино
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Атина и Скопие пак се хванаха за гушите - този път заради виното от Македония, посочва Дойче веле. Спорът е за това кой има право да ползва търговското наименование "македонско вино" - гърците, северномакедонците или пък българите.

Преспанският договор сложи край на дългогодишния спор между двете съседни страни Гърция и Северна Македония, както страната се нарича отскоро. Съществени въпроси, например в областта на търговията, обаче все още не са напълно изяснени. Така например за марковите продукти и търговски марки договорът предвижда двете страни да се споразумеят за приемливо решение чрез "откровен диалог". В помощ на договарянето ще се включи и експертна група, която ще представи резултати през следващите три години.

препоръчано

Този спор всъщност не е нов, но ескалира около юбилейното 25-то изложение Провайн, което тази година привлече над 61 хиляди посетители от 142 страни. В него участваха 6900 изложители на вина и алкохолни напитки от 64 страни, сред които водещи бяха традиционни винопроизводители като Италия, Франция, Испания и Португалия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 72
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК