ЗАПОЧВАТ ДЪЖДОВНИТЕ ДНИ: Валежи с гръмотевици и възможни градушки, не забравяйте чадърите (КАРТА)

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През днешния ден от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на изолирани места в западните райони преди обяд е възможно да превали слабо. Ще има и слънчеви часове, но около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, на повече места в западната половина от страната. Повишава се вероятността за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 22° и 27°, в София – около 23°. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца, ще се понижава и ще бъде по-ниско от средното.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, с разкъсана висока, след обяд и средна облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°. Температурата на морската вода е от 12° до 17°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
В планините преди обяд облачността ще е разкъсана, след обяд – купеста и купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици, на повече места в планините в Западна България. Ще духа умерен и силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра – около 10°.
Времето на Балканите - в източните райони ще преобладава слънчево време, но в западната половина от полуострова на много места ще има валежи и гръмотевични бури, по-интензивни по западното крайбрежие на полуострова.
У нас в четвъртък и петък ще има много слънчеви часове, но и локални следобедни превалявания и гръмотевици, главно в Северна България и планинските райони.
В събота и неделя валежи се очакват в почти цялата страна, в много райони интензивни, придружени от гръмотевична дейност, временно усилване на вятъра и условия за градушки.

