BG EN

ЗАПОЧНА СЕ: Мъж затваря ресторанта си след 20 г. в бранша

Икономика

ЗАПОЧНА СЕ: Мъж затваря ресторанта си след 20 г. в бранша

6400
на 28.10.2021
ЗАПОЧНА СЕ: Мъж затваря ресторанта си след 20 г. в бранша
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С въвеждането на противоепидемичните мерки от ресторантьорския бранш предупредиха, че се очакват фалити в сектора и призоваха за държавна помощ.

препоръчано

От там изчислиха, че след въвеждането на зеления сертификат оборотите са паднали с 80%, а днес излизат на национален протест. Фалитът вече е почукал на вратата на Антон от Казанлък, съобщава БТВ.

Той трябва да затвори ресторанта си след 20 г. работа.

„Заради мерките и рестрикциите на правителството, които се взимат от днес за утре, вече не може да се издържа“, казва Антон.

Собственикът на ресторанта посочва, че е притиснат от разходите за осигуровки, заплати, сметки и наем, докато приходите намаляват ежедневно. По думите му има дни, в които няма нито един клиент.

„Заради ограниченията нашите клиенти избягаха, отвикнаха да излизат по заведения и да се хранят по заведения. Решението – лекувайте болните, оставете здравите намира“, допълва той.

Сподели, че вероятно повече от половината персонал ще трябва да отиде на борсата. През последната година и половина от 35 души работещи в ресторанта му, сега са едва 12.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 135
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК