BG EN

Започна събарянето на пет незаконни постройки в Гърмен

Региони

Започна събарянето на пет незаконни постройки в Гърмен

6525
на 07.09.2015
Започна събарянето на пет незаконни постройки в Гърмен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Започна събарянето на общо пет незаконни постройки в Гърмен, предаде „Фокус”. Към този момент на място в циганския квартал „Кремиковци” има засилено полицейско присъствие, екипи на Спешна помощ и Пожарната. Не се наблюдава напрежение сред циганското население.

препоръчано

Припомняме, че през юни бяха съборени 4 от 124-те незаконни къщи. Съдът за правата на човека в Страсбург спря процедурата с мотива, че община Гърмен първо трябва да намери временен подслон на хората. Циганите обаче настояха да бъдат настанени на друго място. До ситуацията се стигна след месеци на протести от страна на жителите на Гърмен, част от които през пролетта бяха нападнати от група роми, защото им направили забележка, че слушат силна музика.

свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК