BG EN

Започнаха имунизациите против грип

Животът днес

Започнаха имунизациите против грип

8666
на 01.10.2018
Започнаха имунизациите против грип
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

20 лева ще струва и тази зима противогрипната ваксина, а 2 лева ще е таксата за имунизация. Това съобщиха от Столичната здравна инспекция и подчертаха, че вече извършват имунизации на желаещите да се ваксинират срещу грип. Тази година препаратите ще съдържат два нови щама заради промените в грипните вируси.
 
Тази година противогрипните ваксини включват новите щамове „Сингапур” и „Колорадо”, а добавянето им се наложило заради промените в грипните вируси в последните години. Имунизационният обхват на ваксините срещу грип, които не са задължителни, у нас е между 2 и 3%, обясни д-р Наталия Спиридонова, която завежда дирекция „Надзор на заразните болести” в Столичната здравна инспекция.
 
"Средната заболяемост в страната достига до над 300 на 10 000 население. Което означава, че в периода на епидемичния подем на заболяването преболедуват не по-малко от 250 000-300 000 души. Заболяванията от грип са съсредоточени основно в рамките на три четири седмици през годината", коментира д- Спиридонова.  
 
Преди дни стана ясно, че държавата подготвя масова ваксинация срещу грип на хора, на възраст над 65 години. Това е предвидено в нов проект за Национална програма за подобряване на ваксинопрофилактиката срещу грип. В него е заложено през следващите години държавата да закупи 1,66 млн. дози противогрипни ваксини на обща стойност от почти 10 млн. лева, с които да увеличи имунизационния обхват у нас. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК