BG EN

Заради блокираните пътници на летище „Васил Левски“: Мерки за гарантиране на входа и изхода на пасажерите

ГОРЕЩО

Заради блокираните пътници на летище „Васил Левски“: Мерки за гарантиране на входа и изхода на пасажерите

19920
на 23.06.2025
Заради блокираните пътници на летище „Васил Левски“: Мерки за гарантиране на входа и изхода на пасажерите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За два месеца ще бъде отнет лицензът на наземния оператор на летище „Васил Левски“, който в петък остави блокирани близо 300 пасажери в ръкав на Терминал 2.

препоръчано

Държавата ще прави проверки всяка седмица на летището, като следи за изпълнението на изисквания, подписани днес от всички фирми, работещи на аеропорта.

При пристигане - наземните оператори трябва да осигурят персонал, който да отвори гейтовете, както и автобуси, които да превозят пасажерите до терминала без забавяне.

При заминаване гейтовете трябва да са отворени не по-късно от 30 минути преди качване на пътниците, които да са преминали и проверка за самоличност.

И отново осигуряването на автобуси.

„Поискали сме обучения във връзка с поведението, отношение към хората, комуникация, съобщаване на информация. Тези минимални стандарти бяха съгласувани още през февруари. Просто тогава по недоглеждане от всички страни, за съжаление, те не бяха официализирани“, каза Анелия Маринова, шеф на ГД ГВА.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в Продължаваме промяната. Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в "Продължаваме промяната". Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК