ГОРЕЩО
Стана ясно кога се е върнал във Варна Олег Невзоров - полицията го разпитва
ЗАРАДИ 81 МИЛИОНА ЛЕВА: Калин Стоянов даде Демерджиев на главния прокурор
Радев посрещна Кристалина Георгиева в Министерски съвет - сподели й какви са приоритетите на кабинета
ГОРЕЩО В ПИК: Делян Добрев официално поиска да бъде освободен като депутат
СТАВА НАПЕЧЕНО: Благомир Коцев трепери - собственикът на КУБ корпорация е във Варна
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Северна Македония пламна от морбили, а здравните власти взеха решение да обявят епидемия, предава македонското електронно издание "Скопие инфо“.
препоръчано
Изданието пише, че мерките, които досега са били валидни за градовете, в които е обявена епидемия, сега ще се прилагат в цялата страна. Това означава, че в детската градина няма да бъде приемани неваксинирани деца, предложено е минималната възраст за ваксинация да се намали от 12 на 6 месеца, информира "Фокус“.
Мерките включват задължителна ваксинация с две дози от всички здравни работници в страната.
Световната здравна организация също е наясно с епидемията от морбили в Северна Македония, пише изданието.
свързани новини
Санитарка в Дупница пипна морбили от пациент
10211
на 17.04.2019
СЗО алармира: Случаите на морбили са нараснали с 300%
6060
на 15.04.2019
Седем земетресения край Севастопол
3607
преди 25 минути
Поредна размяна на удари между Русия и Украйна
8342
преди 1 часа
Германия прехвърля 5000 военнослужещи към границата с Беларус
6862
преди 2 часа


