ГОРЕЩО
САПУНКА ПРЕД ЦЕЦКА: Оклюмал и уморен Денков се напъна да замаже финансовия позор на Асен Василев. Ето защо Академикът се ядоса на ген. Атанасов
ГОРЕЩА ТЕМА: Нашите служби прихванали Невзоров още на границата - ескортирали го до София и до Варна, за да даде показания
ИЗВЪНРЕДНО от прокуратурата: Ето какво се случва с разследванията за строежа на магистрала "Хемус"
ТАКА СТОЯТ НЕЩАТА! Радев: След 13 пакета военна подкрепа България достигна предела си за помощ за Украйна
Радев отрече кабинетът да замразява минималната работна заплата до 2028 г.
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ново изригване на вулкана Етна на остров Сицилия доведе до затваряне на летището в Катания, предадоха ТАСС и Нова тв.
препоръчано
В края на седмицата най-високият вулкан в Европа - Етна се пробуди отново с едно от най-мощните си изригвания през последните десетилетия. Той изхвърли голям облак от черна пепел, който покри небето над намиращите се наблизо градове.
Образувал се е фонтан от лава, издигнал се на над 1 километър над вулкана - самият той висок 3350 м. Горещи отломки са се издигнали на 3 километра над кратера. Според учените това е най-мощното изригване на Етна - един от най-активните вулкани в света - през последните 20 години.
свързани новини
Вулканът Етна изригна отново
12945
на 04.12.2015


