ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Зачестяват случаите на взломни кражби от коли в Пловдивско. Близо 600 лева, раница с таблет и марков часовник отмъкнали апаши в неделя около 7 часа, след като разбили лек автомобил "Рено" в пловдивския район "Тракия", съобщиха от Областната дирекция на Министерството на вътрешните работи.
По случая е извършен оглед и е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител.
В понеделник подобен сигнал постъпил и в РУ - Асеновград. Чрез отключване от лек автомобил "Санг Йонг", паркиран в село Бачково, били откраднати два куфара с багаж, лаптоп, 2 електронни четеца и навигационна система.
Междувременно от незаключен гараж на 43-годишен пловдивчанин на ул. "Пламък" вчера изчезнали детска количка, акумулатор, кабели и три куфарчета с инструменти.
След бързи издирвателни действия на служителите на реда извършителят на кражбата е задържан за 24 часа в полицейския арест. Кразадържан криминално проявеният и осъждан пловдивчанин Е.В. /24 г./. От него са иззети вещите, обект на посегателството. Предстои материалите по образуваното досъдебно производство да бъдат внесени в районната прокуратура.


