ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Почти всяка жена мечтае да узакони отношенията с любимия си и да стане съпруга. Разбира се, това не е лошо, но помислете и просто за съвместно съжителство, защото и то си има своите предимства.
Всяка двойка сама решава какъв вид връзка й подхожда най-добре, но по правило всичко започва първо със съжителство - вид връзка, при която двама души живеят заедно в една къща или апартамент, имат съвместен живот, бюджет, но техният съюз не е регистриран и не се счита за официален. Много жени смятат съжителството за унизителен вид връзка и се опитват да убедят любимия си да се оженят. Но не бързайте толкова много. Може би не сте дооценили този статут.
Тест за сила
Раздялата с човек, с когото вече сте сключили официален брак, никак не е лесна, особено ако имате деца. Психолозите твърдят, че повечето от официалните разводи са се случили, защото двойките не са имали време да прекарат достатъчно време заедно и са прибързали със сключването на граждански брак. Всъщност, по време на нормално съжителство можете да огледате добре своя избраник и да прецените дали е подходящ за брак. Ако видите, че той е мързелив, не иска да направи нищо за вас или постоянно се карате - най-вероятно това не е вашият човек и нищо няма да се промени след сключване на официален брак. И е по-добре да си тръгнете в този момент, когато е по-лесно да се направи.
По-малко ангажираност
По време на съжителството двойката има по-малко ангажимент към връзката си и един към друг. Всъщност, хората все още не дължат нищо на никого, дори и да живеят под един покрив. Всеки е сам за себе си, старае се заради себе си и не е длъжен да помага на партньора си, а това се отразява добре на общата продуктивност и постижения както на мъжете, така и на жените. Ако няколко години двойката е все така щастлива, както в самото начало на връзката, може да помислите и за официален брак.
Време е за възстановяване
По време на съжителството хората са по-търпеливи един към друг, дори само защото разбират, че могат да се разделят във всеки един момент. Следователно, точно тогава имате повече възможности да „свикнете“ един с друг, да видите колко сте съвместими в различни аспекти на съвместния живот, дали сте готови да се промените и да правите компромиси в името на любимия човек. В една връзка винаги е необходимо да се промените по един или друг начин и да пожертвате нещо за партньора си, но в официалния брак хората често забравят, че това отнема известно време, а по време на съжителството хората се отнасят по-лесно към връзката си и й дават повече шансове.
Разбира се, вие сами решавате какъв тип връзка ви подхожда най-много, но не подценявайте съжителството поне като задължителен етап преди гражданския брак - така можете по-добре да се подготвите за официалния брак и да прецените трезво вашите взаимоотношения.