Звезда и Партизан не бъркат в Сърбия

5487
на 23.10.2017

Няколко дни след болезнената загуба от Арсенал в последните минути, Цървена звезда си оправи настроението с победа в първенството на Сърбия. “Червено-белите” се наложиха трудно над Младост (Лучани) с 2:1 и запазиха аванса си от 4 точки пред Партизан в класирането.

Резултата откри Александър Пешич в 26-ата минута с глава. Той засече центриране от десния фланг и прати топката в мрежата, но останаха сериозни съмнения за засада. В края на полувремето Урош Рачич влезе на скорост в наказателното поле и с левия крак покачи на 2:0. Гостите върнаха едно попадение в 50-ата минута чрез Владимир Радивойевич, но не успяха да се възползват от на моменти колебливата игра на “звездашите”.

Партизан също имаше трудни моменти срещу непретенциозния Бачка, но не допусна изненада, предава Спортал. Марко Йевтович даде преднина на “гробарите” от дузпа в 6-ата минута, а в 15-ата Огньен Ожегович завърши с попадение скоростна контра на домакините. Малко по-късно Лука Мичич върна интригата с гол от малък ъгъл. Този резултат се запази до последните секунди, когато Леандре Тавамба се разписа на празна врата за крайното 3:1.

В класирането води Звезда с 34 точки, пред Партизан с 30, Вождовац с 28 и Войводина с 27.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - МЛАДОСТ (ЛУЧАНИ) 2:1
1:0 Пешич (26)
2:0 Рачич (40)
2:1 Радивойевич (50)

ПАРТИЗАН - БАЧКА 3:1
1:0 Йевтович (6) д.
2:0 Ожегович (15)
2:1 Мичич (21)
3:1 Тавамба (90)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)