Други спортове

29632
на 22.11.2019

Петима влизат в зверска битка за званието Спортист №1 на България за 2019 г, пише роден ежедневник.

Визира се, че Григор Димитров ще гони за трети път наградата след 2014-а и 2017-а. Най-добрият български тенисист достигна до полуфиналите на Откритото първенство на САЩ тази кампания. Според изданието именно той е фаворит.

Сериозна конкуренция на Гришо ще бъде биатлонистът Владимир Илиев. Той спечели исторически сребърен медал от Световното първенство в дисциплината 20 км индивидуално.

Друг представител на зимните спортове - Алберт Попов, също направи много силни резултати. Алпиецът влезе два пъти в десетката на състезания в слалома в стартове за Световната купа.

Божидар Андреев напомни за най-добрите години на българските щанги. Той стана категорично европейски шампион и остана трети в двубоя на Световното първенство.

Ивет Лалова продължава да бъде сред най-добрите в леката атлетика в световен мащаб. Тя направи силен сезон, а апогеят беше седмото място от Световното първенство в Доха в дисциплината 200 м.

Церемонията по награждаване се очаква да се състои в средата на декември.

И ТОВА СЕ СЛУЧИ! Росен Желязков разплака Росица Кирова (ВИДЕО) И ТОВА СЕ СЛУЧИ! Росен Желязков разплака Росица Кирова (ВИДЕО)