BG EN

Земеделци на протест срещу строителството на трансокеанския канал

СВЕТЪТ ДНЕС

Земеделци на протест срещу строителството на трансокеанския канал

3681
на 14.06.2015
Земеделци на протест срещу строителството на трансокеанския канал
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хиляди земеделци в Никарагуа са излезли в събота на протест против строителството на трансокеанския канал през територията на страната, съобщава Notimex, цитирани от "Фокус". 

препоръчано

Шествието се е състояло в град Уигалипа, като главното искане на протестиращите е било отмяната на закона за строителство на канала, който ги лишава от земята им, и, по тяхно мнение, причинява вреди на екосистемата на езерото Никарагуа – основният източник на прясна питейна вода на централноамериканската държава.

Участниците в протеста са носили транспаранти с лозунги против президента на страната Даниел Ортега и китайската компания HKND, която е изпълнител на проекта. Местната полиция е съобщила за един ранен в резултат на акцията.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на Промяната беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО) СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на "Промяната" беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК