Зинедин Зидан след трилъра на „Сантяго Бернабеу“: Реал заслужено е на полуфинал в Шампионска лига

СПОРТЪТ ДНЕС

11089
на 12.04.2018

Треньорът на Реал (Мадрид) Зинедин Зидан заяви след класирането на отбора си за полуфиналите в Шампионска лига, че тимът му заслужено продължава в следващата фаза на състезанието.

В реванш от четвъртфиналите на най-престижния клубен турнир в света Реал загуби от Ювентус на „Сантаго Бернабеу“ с 1:3. В първия мач актуалният клубен първенец на планетата победи като гост с 3:0. С общ резултат от двама мача 4:3 Реал си осигури място в следващата фаза на състезанието.

В реванша Реал изпили до крайност нервите на феновете си, като до добавеното време на двубоя изоставаше с 0:3. Тогава бе отсъдена спорна дузпа, която Кристиано Роналдо вкара и прати тима си напред.

„Радвам се, тъй като след битка, продължила 180 минути, Реал заслужено продължава напред. Имахме повече голови ситуцаии в двата мача. Това е футболът и точно това прави играта толкова прекрасна.

Ако като гости в Торино изглеждахме прекрасно, то днес бе точно обратното. За мен дузпата бе реална, въпреки че не успях да видя хубаво този момент“, каза Зидан пред Mundo Deportivo.