Златан Ибрахимович върна Милан на върха в Италия

3576
на 19.01.2021

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Златан Ибрахимович се завърна сред титулярите и отново качи Милан еднолично на върха в Италия. "Росонерите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Каляри в среща от 18-ия кръг.

И двете попадения за тима на Стефано Пиоли реализира именно шведският нападател, който се разписа в 7ата минута от дузпа, отсъдена за фаул срещу него, и в 52-ата минута.

Така Ибрахимович има поне по един гол във всеки от последните си 9 мача като титуляр - нещо, което досега не бе постигал в никой от отборите в Топ 5 първенствата на Стария континент, чиито екипи е носил.

С трите точки Милан стана зимен шампион за първи път от 2012 г. насам. Грандът събра 43 точки - три пред градския съперник Интер и 9 пред третия Наполи, който е с мач по-малко.

Шестата поредна загуба за Каляри оставя сардинци на 17-ото място с актив от 14 точки.

В следващия кръг Милан приема Аталанта, а Каляри гостува на Дженоа.