ЗРЕЛИЩНО ДЕРБИ: Драматично 3:3 между "червените" и "сините"... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

180841
на 20.06.2020
ЗРЕЛИЩНО ДЕРБИ: Драматично 3:3 между червените и сините...  (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

ЦСКА и Левски направиха зрелищно 3:3 в голямото дерби на първия кръг на плейофите от шампионата. Мачът се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Георги Кабаков ръководи срещата.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

"Червените" поведоха в резултата след автогол на Каргас, след попадения на Горанов от дузпа и Тиам се стигна до преднина за "сините" до почивката на срещата. ЦСКА изравни чрез гол на Кери от дузпа. Славчев изведе Левски напред в резултата за 3:2, а Соу се разписа за крайното 3:3 с късен гол.

В 14-ата минута Енрике Рафаел от ЦСКА нямаше късмет пред гола, много опасна ситуация пред вратата пазена от Георгиев.

В 16-ата минута Али Соу стреля силно с глава след пас на Греъм Кери, а топката се отклони в Йоанис Каргас и се стигна до попадение за ЦСКА

"Сините" изразиха претенции, че играта е неправилно подновена малко преди гола, по-скоро обаче защитата на символичните гости допусна грешка при положението.

В 21-ата минута Кери шутира остро, а топката срещна гредата и не пожела да влети в мрежата. В 32-ата минута Гълъбов стреля от близка дистанция, а кълбото отново се удари в гредата и не пожела да влезе във вратата на "сините".

Малко по-късно, след неточност в "червената" защита се стигна до дузпа за Левски. А Иван Горанов се разписа от бялата точка - 1:1 в 35-ата минута.

Соу отправи остър изстрел в 42-ата минута, а топката профуча на 1-2 метра от лявата странична греда.

В добавеното време на първата част Хали Тиам от близка дистанция вкара за 2:1 в полза на Левски. Отново грешка в "армейската" отбрана, като вратарят на ЦСКА Бусато не се намеси умело при центриране, а Тиам реализира почти на празна врата.

Кристиян Малинов нямаше късмет пред гола в началото на второто полувреме. 10-ина минути по-късно Малинов обаче изработи дузпа за ЦСКА. Нарушение на Холмар Ейолфсон в ситуацията. Зад топката застана Кери и след остър изстрел на Греъм се стигна до резултат 2:2 в 58-ата минута.