BG EN

И Сомалия забрани празнуването на Коледа

СВЕТЪТ ДНЕС

И Сомалия забрани празнуването на Коледа

3947
на 25.12.2015
И Сомалия забрани празнуването на Коледа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството в Сомалия също забрани коледните празненства като предупреди, че те биха могли да заплашат вярата в мюсюлманската държава. „Тези празненства по никакъв начин не са свързани с исляма“, каза официален представител министерството на религиозните въпроси на страната, цитиран от Би Би Си. Службите за сигурност също така са предупредени да бъдат нащрек в празничните дни и да следят за нарушения. Чужденците са свободни да празнуват Коледа в домовете си, но хотелите и други обществени места не могат да организират тържества.

препоръчано

Празнуването е разрешено и в обектите на ООН и Африканския съюз в страната. След годините на гражданска война в страната множество сомалийци, които прекарват военното време в чужбина, се завръщат и носят със себе си западни обичаи. Коледата не е популярен празник в Сомалия, която през 2009 г. приема шериата. Според кмета на столицата Могадишу Юсуф Хюсеин Джимале събития от този тип са потенциални цели на ислямисти от групировката „Ал шебаб“, които в миналото са извършвали нападения в хотели. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК