BG EN

И Флоран Малуда идва в София за мача на Стилиян Петров

Футбол

И Флоран Малуда идва в София за мача на Стилиян Петров

4800
на 22.08.2023
И Флоран Малуда идва в София за мача на Стилиян Петров
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Флоран Малуда е поредното голямо име във футбола, което ще подкрепи "Мача на Надеждата" на 6 септември в София.

препоръчано

Двубоят се организира от фондация "Стилиян Петров", а събраните средства ще бъдат използвани за подобряване на условията за лечение на онкологични заболявания в България.

Флоран Йохан Малуда е роден на 13 юни 1980 г. в Кейн, столицата на Френска Гияна. Там започва да играе, но е забелязан от скаути на "Шатору" и се мести в Париж. Дебютира едва на 16 години в Лига 2. Мести се в елитния "Гингам", където си партнира с Дидие Дрогба. Този дует тепърва ще покори света. Преминава в "Олимпик" (Лион), който е станал два поредни сезона шампион на Франция. С Жуниньо, Майкъл Есиен, Грегори Купе и Мамаду Диара. Налага се като ляво крило и с него серията на "Олимпик" от две нараства на шест поредни титли след тези през 2004, 2005, 2006 и 2007 г. В комбинация със суперкупите през 2003, 2004 и 2005 г.

На 8 юли 2007 г. президентът на "Олимпик" Жан-Мишел Ула обявява, че е приел офертата на "Челси" за Малуда. Според запознати става въпрос за 17 милиона евро. Там отново се събира с Дрогба.

Роберто Карлош привлича Малуда в Суперлигата на Индия на 23 август 2015 г., като тимът стига до 1/2-финал в плейофите.

Дебютира в националния отбор на 17 ноември 2004 г. в контрола срещу Полша. Твърд титуляр на световното през 2006 г., за да загуби онзи невероятен финал от Италия след дузпи и червен картон за Зинедин Зидан за незабравимия удар с глава на Марко Матераци. Точно Малуда изработи дузпата, вкарана от Зизу в редовното време. 

През юни 2017 г. Малуда облича националната фланелка на родината си, след като 5 години не е викан и играл за Франция. И записва 4 мача и за Френска Гвиана, преди ФИФА да го спре да играе за този отбор.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК