BG EN

И „Ал Кайда” губи войната с „Ислямска държава”

ЧАС ПИК

И „Ал Кайда” губи войната с „Ислямска държава”

6092
на 18.11.2015
И „Ал Кайда” губи войната с „Ислямска държава”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изглежда, че групировката "Ал Кайда" ще изгуби "войната" си в интернет срещу "Ислямска държава", която настъпва и там, пише NBC News.

препоръчано

Отдавна е известно, че ДАЕШ, както е позната "Ислямска държава" в Близкия Изток залага изключително много на интернет, социалните мрежи и форумите, за разпространяване на пропагандни материали и видеоклипове с екзекуции, набиране на популярност и нови бойци. Тя разполага с огромни ресурси, които й позволяват да бъде по-мощна в момента от всички подобни организации, притежава не само акаунти в различни сайтове за споделяне, но и свои многоезични издания.

Анализатори на тероризма отбелязват, че с годините във форумите в мрежата тенденцията показва спад за подкрепата към "Ал Кайда" и засилване влиянието на ИДИЛ. Смъртта на бин Ладен и смяната на лидерството, което няма неговата харизма за поддръжниците му, също спомага за обръщането на тенденцията. Много от бойците на "Ислямска държава" са дезертьори от "Ал Кайда".

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева за метежите на Радев и ППДБ: Сценарият е да се дестабилизира цялата система и през следващата година да влезем в спиралата на нови избори и нестабилни парламенти (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева за метежите на Радев и ППДБ: Сценарият е да се дестабилизира цялата система и през следващата година да влезем в спиралата на нови избори и нестабилни парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК