BG EN

Иван Бедров: Българите са лишени от правото на свободна информация

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Иван Бедров: Българите са лишени от правото на свободна информация

3720
на 02.10.2013
Иван Бедров: Българите са лишени от правото на свободна информация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Имаме разговори заедно с Еми Барух отново да се присъединим към екипа на Дойче веле. Темата приключи. Получихме извинение. Това каза в сутрешния блок на Нова телевизия журналистът и блогър Иван Бедров. Бедров и Барух бяха отстранени от авторитетната медия след писмо на Корпоративна търговска банка (КТБ), в което тя се оплаква от материали на двамата автори и засягането на името на мажоритарния й собственик Цветан Василев.

препоръчано

Той коментира и изказването на посланика на Германия Матиас Хьопфнер от вчера, който разкритикува остро медиите в Бългрия. "По време на дискусията се запитах какво обсъждаме без човека, чието име е описано на един голям балон пред Народното събрание. Аз последно видях този човек, когато носеше чантата на царя. Нещата трябва да бъдат наричани с истинските им имена.

Ако повечето от нас се съгласяват да нарушават правилата всекидневно, България ще затъва все повече в световната класацията за свобода на словото. Правото да получаваш свободна информация е основно право на демокрацията, а българите са лишени от него", посочи Бедров.


Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! Росица Кирова: Ако не спрем да разрушаваме дома си и всеки път да започваме отначало, няма да вървим напред - надявам се на честни избори (ВИДЕО) ПИК TV! Росица Кирова: Ако не спрем да разрушаваме дома си и всеки път да започваме отначало, няма да вървим напред - надявам се на честни избори (ВИДЕО)
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК