BG EN

Иван Иванов: За рехабилитация на пътищата са нужни 35 млрд. лева

Политика

Иван Иванов: За рехабилитация на пътищата са нужни 35 млрд. лева

10542
на 09.04.2025
Иван Иванов: За рехабилитация на пътищата са нужни 35 млрд. лева
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"За рехабилитацията на проблемните пътни участъци са необходими 35 милиарда лева", това съобщи министърът на регионално развитие Иван Иванов пред депутатите от ресорната комисия, предаде БНР.
 
Той допълни, че неплатените средства от минали години за извършени дейности възлизат на един милиард и те трябва да бъдат платени тази година.
"Наша основна задача е строителството на магистралите - "Хемус", магистралата между Велико Търново и Русе, завършването на пътя между Ботевград и Мездра, участъка между Враца и Монтана, между Монтана и Видин," каза още той

"Поне моето виждане е, че без функционална магистрала в Северна България този пътен травматизъм, изобщо претоварването, унищожаването на първокласни и второкласни пътни артерии няма да спре", допълни Иван Иванов.
Регионалният министър заяви пред депутатите, че Дирекцията за национален и строителен контрол е проверила над 400 барове, нощни клубове и дискотеки, за да не се повтори трагедията в северномакедонския град Кочани, където при пожар загинаха над 60 младежи.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК