BG EN

Изборният ден в Благоевградско е започнал нормално

Региони

Изборният ден в Благоевградско е започнал нормално

3413
на 05.10.2014
Изборният ден в Благоевградско е започнал нормално
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нормално е започнал изборният ден в Благоевградска област. Това каза на пресконференция председателят на РИК- Благоевград Мартин Бусаров, предаде агенция "Фокус".

Тази сутрин в 05.00 часа е постъпила жалба за проблем в една от секциите в град Белица. РИК-Благоевград е разгледал подадената жалба, като от комисията са счели, че е основателна и възникналият проблем е отстранен. Жалбата е била за нарушение на чл. 66 ал. 1 т.2, като общински съветник е назначен за член на СИК. 

316 429 са имащите право да гласуват в Благоевградска област. Най-много са избирателите в община Благоевград - 87 243 души. Най-много са и избирателни секции в областния център - общо 126. Най-малко са секционните избирателни комисии в община Кресна - 10.

На територията на област Благоевград са образувани 541 СИК-ове. Избирателите с увреждания на опорно-двигателния апарат и зрението могат да гласуват в подвижни секции, като се обадят на съответните телефони в общинските администрации. Заявки за помощ могат да бъдат подавани от 06.00 часа в изборния ден до обявяването му за приключил. Кандидатите за народни представители от 1 МИР-Благоевград са 247 души.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК