BG EN

ИЗВЪНРЕДЕН ХОД: БСП се отказва от Киселова - обсъждат трима нови кандидати за шеф на парламента

Акценти

ИЗВЪНРЕДЕН ХОД: БСП се отказва от Киселова - обсъждат трима нови кандидати за шеф на парламента

328332
на 29.11.2024
ИЗВЪНРЕДЕН ХОД: БСП се отказва от Киселова - обсъждат трима нови кандидати за шеф на парламента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В момента тече сбирка на ръководството на БСП-Обединена левица, които се очаква да излязат с нова кандидатура за избор на временен председател на Народното събрание. 

препоръчано

В 11 ч. депутатите се събират отново в парламента, за да направят осми опит да изберат пръв сред равни. 

До този момент официално и последователно БСП-Обединена левица номинира Наталия Киселова за свое предложение, но не получава подкрепа, като до балотажа седем пъти достигаха Рая Назарян от ГЕРБ и Силви Кирилов като най-възрастния народен представител, предложен от ИТН.

Още в сряда из кулоарите на Народното събрание се завъртя името на Петър Кънов като ново предложение от БСП-Обединена левица. 

Депутатът им Стефан Бурджев коментира пред БНР тази сутрин, че партията действа принципно и настоява техният кандидат да бъде избран. Според него в БСП има поне 4 лица за шеф на парламента. Той изброи и двама от потенциалните нови кандидатури - Иван Иванов и Драгомир Стойнев. Досега номинацията на Обединена левица бе Наталия Киселова. 

"Новите кандидатури са шанс за един реален избор и шанс това Народно събрание да тръгне. Искрено се надявам да бъдат предложени нови кандидати, защото трябва да дадем шанс на това Народно събрание. Всичко, което вървеше до момента, предлагаше бързи предсрочни избори - в никакъв случай това не е очакването на българското общество", коментира вчера на влизане в парламента и временният председател на БСП Атанас Зафиров.

Той призова за "малко време, за да огледат всички възможни кандидатури" и определи Петър Кънев като "добра и разумна кандидатура", за която се надява да привлече подкрепа. "Той е човек безпартиен, човек от гражданската квота, човек с добро име в обществото и човек с опит, който може да гарантира една такава устойчивост и предвидимост в работата на Народното събрание", смята Зафиров.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК