BG EN

ИЗВЪНРЕДНА РАЗВРЪЗКА! Убиецът на бащата на Илияна Йотова не дочака помилване от вицепрезидента - почина в килията си

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ИЗВЪНРЕДНА РАЗВРЪЗКА! Убиецът на бащата на Илияна Йотова не дочака помилване от вицепрезидента - почина в килията си

51577
на 27.10.2017
ИЗВЪНРЕДНА РАЗВРЪЗКА! Убиецът на бащата на Илияна Йотова не дочака помилване от вицепрезидента - почина в килията си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вицепрезидентът Илияна Йотова няма да се налага да прави един от най-трудните избори в живота си - да помилва или не убиеца на баща си, за което тя разкри преди ден в ексклузивно интервю за "Ретро" и ПИК (ВИЖТЕ В ОЩЕ ПО ТЕМАТА). Мъжът, който преди 14 г. уби татко й е починал в софийския затвор преди седмица, пише "19 минути".

препоръчано

Там той изтърпяваше 16-годишна присъда за смъртта на кмета на Сливница д-р Малин Тодоров. 88-годишният Илия Стоянов издъхнал вечерта на 16 октомври в софийска болница. В килията му прилошало, надзирателите повикали Бърза помощ. Медиците го откарали в здравното заведение, където починал. Той пуснал поредната молба за помилване две години преди да му изтече присъдата му, което трябваше да стане през 2019 г.

Основните му аргументи да поиска да излезе на свобода били напредналата възраст и влошеното здраве. Твърдял, че на тези години нямало как да извърши друго престъпление, а в затвора се поправил. Това са стандартни мотиви, които затворниците посочват в молбите си.

Припомняме, че по време на убийството през 2003 г., Йотова бе начело на пресцентъра на БСП. Баща й д-р Тодоров беше нападнат с нож във влака София - Драгоман от 74-годишния Илия Стоянов от Сливница. Той го пробол неколкократно с нож и избягал, след издирване полицията го залови.

„Не съм се интересувала как е решен казусът, има кой да приключи случая”, добави Илияна Йотова.
"Досието се работи от много хора, минало е през юристите на комисията. Оттам решението е на президента, но не смятам да го питам какво е то", каза още тя пред "Ретро" и ПИК.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК