BG EN

Извънредният труд води до алкохолизъм

ШАРЕН СВЯТ

Извънредният труд води до алкохолизъм

9489
на 14.01.2015
Извънредният труд води до алкохолизъм
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хората, които работят повече от 48 часа седмично, са по-склонни да злоупотребяват с алкохол, предупредиха учени, цитирани от АФП.

За да се издигнат в службата, много хора са остават да работят извънредно. Алкохолът намалява стреса, но е свързан с болести и влошаване на работата. Дългото работно време увеличава вероятността от злоупотреба с алкохол с 11%.

Изследването е било проведено от международният екип от учени. То е обхванало 400 000 души от 14 развити държави - Германия, Австралия, Белгия, Канада, Дания, Испания, САЩ, Франция, Финландия, Япония, Нова Зеландия, Великобритания, Швеция и Тайван.

Учените установили още, че хората, които имат работа, пият по-малко и имат повече шансове да оздравеят, ако злоупотребяват с алкохола, отколкото безработните. Въпреки това рискът от злоупотреби при претоварване трябва да бъде взет на сериозно.


препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК