ИЗВЪНРЕДНО: "Армейците" мечтаят в Лига Европа, много ценен успех за ЦСКА...

84021
на 17.09.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Армейците мечтаят в Лига Европа, много ценен успех за ЦСКА...

ЦСКА победи като домакин с 2:0 беларуския БАТЕ Борисов в двубой от втория кръг на квалификациите на Лига Европа. Соу и Кери реализираха в мача на "Армията". На този етап от надпреварата не са допуснати фенове по трибуните заради мерки срещу коронавируса.

"Армейците" ще играят в следващия кръг на състезанието с Б36 Торшавн от Фарьорските острови. Така успехът на "червените" тази вечер може да се определи като много важен за ЦСКА относно евентуален продължителен рейд на тима в турнира.

Ето как се разви днешната среща:

В 33-минута Бусато спаси удар от дузпа на Милич.

Али Соу пък вкара за 1:0 за ЦСКА в 44-ата минута, Йомов има голямо участие в головата атака.

В средата на второто полувреме гредата помогна на "армейците". Малко след това Густаво Бусато се отчете с блестящо спасяване за "червените". ЦСКА осъществи няколко много опасни контраатаки в заключителните минути на мача.

А в последните секунди на двубоя Кери на празна врата реализира за крайното 2:0, след като вратарят на гостите излезе напред при центиране, а Греъм беше най-бърз при последвалата контра на "армейците". Ценна победа за ЦСКА.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Бусато, Гълъбов, Антов, Матей, Мазику, Юга, Жеферсон, Енрике, Санкаре, Йомов, Соу

Старши треньор: Стамен Белчев

БАТЕ: Шербитски, Ал.Филипович, Я.Филипович, Филипенко, Настич, Бага, Яблонски, Вилумсон, Милич, Скавиш, Нехайчик

Старши треньор: Кирил Алшевски

Стадион: "Българска армия"

Главен рефер: Хоратиу Фешнич (Румъния)