ИЗВЪНРЕДНО: "Армейците" с убедителна победа... (ОБНОВЕНА)

92951
на 30.10.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Армейците с убедителна победа... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА победи Етър с изразителното 4:0 в мач от 14-ия кръг на българското футболно първенство. Двубоят се проведе на стадион "Ивайло". Главен съдия на срещата днес беше Ивайло Стоянов. Гостите в двубоя реализираха и четирите попадения през второто полувреме. Домакините пък играха над 30 минути с човек по-малко.

Минути преди началото на мача Кристиян Малинов вдигна висока температура и на негово място за "армейците" започна Рубен Пинто.

В 41-ата минута Даниел Младенов шутира от добра позиция, но не сполучи. Секунди по-късно и Соломон-Отабор нямаше късмет пред гола. През първото полувреме не се стигна до много по-чисти положения пред двете врати, така до почивката резултатът бе 0:0.

В началото на второто полувреме Соу не сполучи при опасна атака на ЦСКА. Здравко Илиев от Етър получи втори жълт респективно червен картон в 54-ата минута. В следващите 5-6 минути последваха няколко възможности за "червените" и изключително опасна атака на домакините.

Евандро в 63-ата минута реализира от близка дистанция след удар с глава - 1:0 за "армейците". Албентоса също е с голям принос за попадението.

Али Соу в 68-ата минута се възползва от грешка в отбраната на Етър и вкара за 2:0 в полза на ЦСКА.

Вив Соломон-Отабор с прецизен изстрел в 74-ата минута се разписа за 3:0, асистенция на Евандро.

Петър Занев реализира от фаул в 81-ата минута - 4:0 за гостите в двубоя.

"Виолетовите" са с наставник Росен Кирилов и имат 14 точки досега в кампанията. "Червените" в момента са с треньор Милош Крушчич. "Армейците" се намират на 4-о място във временното класиране като са с пасив от 11 точки спрямо Лудогорец (действащ първенец и водач в настоящото подреждане в шампионата).

Ценен успех за ЦСКА в срещата, играна във Велико Търново. "Червените" са колебливи от началото на сезона и трите точки днес изглеждаха като задължителна цел за тях.

Етър - ЦСКА 0:4

0:1 Евандро (63)
0:2 Али Соу (68)
0:3 Соломон-Отабор (74)
0:4 Занев (81)

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЕТЪР: 1. Хр. Иванов, 31. Станоев, 25. Кр. Стоянов, 8. Руменов, 10. Боджадж, 5. Хубчев, 11. Младенов, 23. Дюлгеров, 84. Илиев, 15. Ив. Иванов, 73. Ив. Стоянов

ЦСКА: 13. Бусато, 28. Гълъбов, 25. Албентоса, 11. Занев, 18. Мазику, 26. Антов, 6. Пинто, 14. Соломон-Отабор, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22 Соу

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!!!

ПИК TV! Костадин Костадинов: Между ППДБ, ГЕРБ и ДПС се води гангстерска война. Ако американският посланик не е доволен, ще има и жертви...(ВИДЕО) ПИК TV! Костадин Костадинов: Между ППДБ, ГЕРБ и ДПС се води гангстерска война. Ако американският посланик не е доволен, ще има и жертви...(ВИДЕО)