ИЗВЪНРЕДНО: "Канарите" изненадаха "орлите" на "Лудогорец Арена"

28303
на 19.02.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Канарите изненадаха орлите на Лудогорец Арена

Лудогорец завърши 1:1 с Ботев Пловдив във втория си пролетен мач и остава без победа за 2019-а година в Първа лига, към момента. Двата отбора си размениха по един гол през второто полувреме, но общо взето равенството е логично с оглед на действията на двата тима

"Зелените" остават начело в класирането с 53 точки, с 8 пред ЦСКА, който по-късно днес играе с Ботев (Враца) на "Армията". Ботев (Пловдив) е на 4-о място с 39 точки, акцентира "Гол".

Първото полувреме премина при не много високи обороти на игра, като голови положения и прилични атаки почти липсваха. В 8-ата минута на два пъти Ботев можеше да стигне до гол, като последователно Джонатан Перейра и Тодор Неделев стреляха. В 30-ата минута се откри полувъзможност за Васил Шопов, който също не беше точен. За отбора на Лудогорец единствения неточен удар беше на Вандерсон.

В началото на второто полувреме действащите шампиони откриха резултата чрез Джоди Лукоки. Клаудиу Кешерю намери включилия се на скорост по левия фланг Антон Недялков, който центрира успоредно. Защитникът на Ботев (Пд) Кристиян Димитров не успя да се намеси и зад него от три метра Лукоки нямаше проблем да вкара. В 56-ата минута от почти същата дистанция Лукоки не успя да намери мрежата, вместо да направи 2:0.

В 68-ата минута малко изненадващо с оглед развоя на мача гостите от Пловдив изравниха. Тодор Неделев преодоля Рафаел Форстър, подаде диагонално на ляво, където Вутов от 5 метра заби топката в земята и тя прехвърли вратаря Пламен Илиев.

Антони Здравков обаче получи тежък удар, тъй като Клаудиу Кешерю се контузи, а Лукоки беше заменен от Адриан Попа. В 78-ата минута вратарят Кайзер не успя да улови топката след шут на Шверчок, а след това и Вандерсон би от близо, но без шанс да вкара, допълват още от спортното издание.

До края на мача домакините упражниха натиск, направиха няколко центрирания, но нищо сериозно нямаше като опасност за Кайзер. Вутов пък получи червен картон в края на срещата.

ПИК TV! Тошко Йорданов: Борисов, Лена и Кирил са суинг компания - карат се, после се сдобряват, събират се по манастирите, сядат си в скутовете, увеличават плодовитостта (ВИДЕО) ПИК TV! Тошко Йорданов: Борисов, Лена и Кирил са суинг компания - карат се, после се сдобряват, събират се по манастирите, сядат си в скутовете, увеличават плодовитостта (ВИДЕО)