ИЗВЪНРЕДНО! "Кралете" ликуват! 7-звездна драма в ШЛ - "белите" и баварците... (ОБНОВЕНА)

112239
на 01.05.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Кралете ликуват! 7-звездна драма в ШЛ - белите и баварците... (ОБНОВЕНА)

Реал Мадрид се класира за финала на Шампионска лига този сезон. "Кралете" надделяха над Байерн Мюнхен в колосална 1/2-финална битка с 4:3 общ резултат. Първият мач, на "Алианц Арена", в Германия завърши при 2:1 в полза на "белия балет". А тази вечер срещата-реванш на "Бернабеу", в испанската столица, предложи зрелищно 2:2.

Байерн поведе в Мадрид с ранен гол на Кимих, след това Бензема реализира на 2 пъти за домакините, а Хамес Родригес бе точен за крайното 2:2 на "Сантяго Бернабеу".

"Кралете" към момента имат 12 титли в надпреварата (рекорд за турнира). Като ще се опитат да спечелят трети пореден трофей в престижното състезание при настоящия формат на ШЛ.

Двубоят-реванш започна идеално за гостите. Гол на Байерн в 3-ата минута, точен бе Кимих, грешка в отбраната на Реал - 0:1. Малко след това Роналдо пропусна да изравни, шутирайки неточно от близка дистанция.

Марсело проби по левия фланг в 11-ата минута, центрира прецизно, а Бензема с глава реализира за 1:1. Броени минути по-късно баварците поискаха дузпа, но реферът не посочи бялата точка, спорна ситуация при единоборство в наказателното поле на "белите".

Последваха две много добри възможности за Реал Мадрид, Марсело и Кроос обаче не сполучиха при подавания в наказателното поле. Байерн отвърна с шут на Мюлер в 32-ата минута, Томас обаче не съумя да насочи кълбото достатъчно силно и Навас парира топката. Само секунди по-късно Левандовски стреля мощно, стражът на Реал отклони коженото кълбо, последва разбъркване в малкото наказателно поле, а Хамес Родригес в близост до голлинията направи фрапантен пропуск. В самия край на полувремето гостите пак предявиха претенции за дузпа, за игра с ръка на Марсело, съдията обаче отново не посочи бялата точка, много дискусионно положение.

Второто полувреме на спора на "Бернабеу" започна по шокиращ начин за германците, груба грешка на Улрайх при върната топка и Карим Бензема реализира на празна врата - 2:1.

Роналдо в 54-ата минута пропусна да направи преднината на домакините в общия резултат още по-солидна. Гостите отвърнаха с поредица от опасни изстрели.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Хамес (преотстъпен от Реал на Байерн) реализира с остър шут - 2:2 в мача в Мадрид.

Толисо в 74-ата минута и Хамес Родригес в 76-ата минута бяха близо до ново попадение за баварците, но не сполучиха в завършващата фаза. Мюлер също нямаше късмет пред гола в 80-ата минута. Така преднината на "белите" в общия резултат се запази, Реал се класира за финала на ШЛ този сезон.

ТИТУЛЯРИТЕ:

РЕАЛ: Навас - Марсело, Рамос, Варан, Васкес - Ковачич, Кроос, Модрич - Асенсио - Роналдо, Бензема

Треньор: Зинедин Зидан

БАЙЕРН: Улрайх - Алаба, Хумелс, Зюле, Кимих - Тиаго, Толисо - Рибери, Хамес, Мюлер - Левандовски

Треньор: Юп Хайнкес

Другият полуфинал противопоставя Ливърпул и Рома, мърсисайдци имат преднина от 5:2, постигната на "Анфийлд". Реваншът на "Олимпико" ще се проведе в сряда, от 21:45 часа родно време.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
ПИК TV! Тошко Йорданов: Факт е, че ПП са замесени в контрабандните канали. Какво ще кажат за пуделчето с пачките ПИК TV! Тошко Йорданов: Факт е, че ПП са замесени в контрабандните канали. Какво ще кажат за пуделчето с пачките