ИЗВЪНРЕДНО! "Лъвовете" се бориха до последно срещу Канада и бяха близо до паметен обрат (ОБНОВЕНА)

57528
на 23.09.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Лъвовете се бориха до последно срещу Канада и бяха близо до паметен обрат (ОБНОВЕНА)

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Националният ни отбор по волейбол загуби последния си двубой от Световното първенство. Момчетата на Пламен Константинов бяха близо до пометен обрат, но загубиха с 2:3 (19:25, 14:25, 25:21, 25:19, 10:15) от Канада в много драматичен двубой в "Арена Армеец".

Нашите започнаха катастрофално в първите два сета, съживиха се в третия и успяха да стигнат до тайбрек след отлична игра в четвъртия. В решителната част "лъвовете" нямаха късмет и отстъпиха.

Така българските "лъвове" останаха на 3-о място в крайното класиране в групата с 4 победи, 4 загуби и 13 точки, с колкото завърши и Канада, но на второ място след 5 победи и 3 загуби.

По този начин България завършва на 11-о място в крайното класиране на Световното първенство, което е крачка напред с 13-а позиция на Мондиал 2014. "Кленовите листа" пък ще разделят 7/8-о място на шампионата, като по този начин повтарят класирането си от преди 4 години, предава спортал.бг.

Двубоят България - Канада започна отлично за “кленовите листа”, които бързо поведоха с 5:1 след атака на звездата им Джон Гордън Перин. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Първото техническо прекъсване дойде при 8:2 за Канада. Теодор Тодоров намали до 3:8. Мирослав Градинаров направи 5:11. Валентин Братоев атакува смело по блокадата за 7:13. Второто техническо прекъсване дойде при 16:8 за Канада. България намали до 14:18 и Стефан Антига взе прекъсване за Канада. Канадците отново дръпнаха с 21:14. Шанън Върнан-Еванс атакува мощно от зона 4 и Канада спечели първата част с 25:19.

И във втората част предимството на канадските волейболисти бе осезаемо. Възпитаниците на Стефан Антига поведоха с 5:1. Николай Панчев замени Валентин Братоев. Първото техническо прекъсване дойде при 8:2 за Канада. При 3:10 Пламен Константинов взе прекъсване. Теодор Тодоров атакува в аут - 3:11. Светослав Гоцев влезе в игра на мястото на Теодор Тодоров. Без напрежение “кленовите листа” продължиха да диктуват играта на терена и поведоха с 12 точки (!!!) при второто техническо прекъсване 16:4. Разликата се запази и при 20:8 за Канада. Българските волейболисти, които тотално изпуснаха мача намалиха до 13:23. Канада спечели втория гейм с 25:14.

България успя да поведе в третата част с 8:7 при първото техническо прекъсване. Отлична атака на Виктор Йосифов и 9:8 за България. Националите поведоха с 10:8 и 11:9. Технично пусната топка на Тодор Скримов доведе до 12:10: Атака на Николай Учиков доведе до 13:11 за България. Мощен сервис на Тодор Скримов даде шанс при разиграването на Николай Учиков да направи 14:11. Стефан Антига взе прекъсване за Канада. Българските волейболистите запазиха аванс от една точка при второто техническо прекъсване - 16:15. Страхотна игра на Теодор Салпаров в защита даде възможност на Николай Учиков да завърши с мощна атака - 17:16. Пайп на Джон Гордън Перин - 17:17. Нова технична атака на Джон Гордън Перин и 19:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Тодор Скримов технично отигра от зона 4 за 21:20. Мощен Сервис на Скримов и блок на Ники Пенчев 22:20. Ас на Тодор Скримов - 23:20. Нов мощен сервис на Тодор Скримов и троен български бло за геймбол при 24:20. Атака на Николай Пенчев донесе успеха на България в третата част с 25:21.
Четвъртата част започна равностойно. Равенството се запази до 4:4. Канадците поведоха със 7:5. Възпитаниците на Пламен Константинов изравниха при 7:7. “Кленовите листа” поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване след атака на Джон Гордън Перин. България изравни при 11:11 след сгрешен сервис н Шанън Върнан-Еванс. Атака на Николай Пенчев и единична блокада на Георги Сеганов дадоха аванс от 2 точки на България. Стефан Антига взе прекъсване за Канада. Капитанът Виктор Йосифов атакува технично за 14:12. Двоен блок срещу атака на Никълъс Хоуг - 15:13. Блокаут на Николай Учиков и България поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. Националите поведоха с 20:17 след атака на Николай Учиков, след като преди това Теодор Салпаров спаси много трудна топка в защита. Нова атака на Учиков и 23:18. България спечели 4-ата част с 25:19.

Ас на Николай Пенчев и единичен блок на Николай Учиков даде преднина на България в началото на тайбрека с 3:2. Канада излезе напред при 6:5 и продължи да води до 9:5 и 10:6. Българските волейболисти намалиха до 9:11. Все пак, "кленовите листа" стигнаха до мачбол при 14:10. В крайна сметка Канада спечели тайбрек с 15:10 след докосване на мрежата от Виктор Йосифов, което бе отсъдено след видео повторение, и с това и мача с 3:2.