ИЗВЪНРЕДНО: "Армейците" ликуват в голямото дерби

64747
на 25.04.2021
ИЗВЪНРЕДНО: Армейците ликуват в голямото дерби

ЦСКА победи с 2:0 Левски в голямото дерби от последния 26-и кръг на редовния сезон в тазгодишната кампания на шампионата. Мачът се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Кейта и Кайседо реализираха за "армейците". Главен съдия на футболната среща бе Ивайло Стоянов. В края на двубоя червен картон получи Илия Димитров от Левски.

На трибуните са допуснати по 2000 привърженици на двата гранда, ограниченията относно броя на феновете допуснати до съоръжението са заради коронавирус пандемията.

"Червените" постигнаха втора победа срещу "сините" на терена този сезон. Клубът от "Герена" има финансови проблеми като заема едва 9-ата позиция във временното класиране на шампионата с 28 точки. ЦСКА очаква финала за Купата на България, направи солидно представяне в евротурнирите тази кампания и е на третото място в моментното класиране на първенството с 50 пункта.

Живко Миланов води "сините" играчи в дербито, а Любослав Пенев "червените" състезатели. "Армейците" играха далеч по-солидно в мача.

Мартин Петков стреля остро от фаул в 3-ата минута, а топката срещна горната греда на вратата пазена от Густаво Бусато, късмет за "червените" в ситуацията. Последваха няколко по-опасни атаки на ЦСКА.

Така се стигна до 14-ата минута, когато Енрике от "армейците" проби по лявото крило, финтира трима футболисти на Левски и отклони към Варела, който центрира много прецизно, а Жул Кейта с глава реализира за 1:0 за ЦСКА.

Няколко минути по-късно Кейта напусна терена заради контузия, а вместо него в игра за "червените" влезе Георги Йомов. В 26-ата минута Йомов проби по десния фланг и центрира остро, а Жорди Кайседо от удобна позиция направи пропуск за ЦСКА.

В следващите 10-ина минути на двубоя последваха 3 много опасни атаки на "армейците", като най-сериозен пропуск направи Йомов. В 37-ата минута Енрике отново проби по левия фланг, топката се озова в Кайседо, а Жорди с известен късмет в ситуацията вкара за 2:0 за ЦСКА.

Броени минути след това "червените" поискаха дузпа, а реферът не посочи бялата точка, дискусионна ситуация. До почивката последва и опасност пред вратата пазена от Бусато като стражът на "армейците" се намеси умело.

Краев отправи 2 шута в началото на второто полувреме, но нямаше големи проблеми за Густаво Бусато при визираните изстрели. В 62-ата минута Кайседо не сполучи от близка дистанция.

Илия Димитров от Левски получи червен картон в заключителните минути на мача, а Йомов на няколко пъти нямаше късмет пред гола, така се стигна до крайното 2:0 в дербито за ЦСКА.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Левски: Звонимир Микулич - Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Георги Александров, Фейсал Рерас - Тома Даске, Мартин Райнов - Драган Михайлович, Андриан Краев, Мартин Петков - Билал Бари

ЦСКА: Густаво Бусато - Иван Турицов, Юрген Матей, Мено Кох, Греъм Кери - Тибо Вион, Амос Юга - Жул Кейта, Федерико Варела, Енрике Рафаел - Жорди Кайседо

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)