ИЗВЪНРЕДНО: "Армейците" ликуват в голямото дерби, Али Соу герой за ЦСКА

143759
на 18.12.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Армейците ликуват в голямото дерби, Али Соу герой за ЦСКА

ЦСКА победи драматично с 1:0 Левски в голямо дерби от шампионата. Мачът се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Главен рефер на срещата бе Никола Попов.

Асът на "червените" Соу реализира единственото попадение в двубоя. Николай Михайлов спаси дузпа изпълнена от Тиаго Родригес, а "армейците" останаха с човек по-малко на терена в 74-ата минута след втори жълт, респективно червен картон на Юга.

"Червените" са вече с 33 точки във временното класиране, а "сините" са с 15 точки. Лидер във временното подреждане на първенството е Лудогорец с 36 пункта. "Орлите" са с мач по-малко.

В 20-ата минута на тазвечершната среща звездният нападател на ЦСКА Али Соу надбяга няколко защитници на "сините" и реализира за 1:0 за "червените".

Вратарят на Левски Николай Михайлов спаси дузпа в 34-ата минута, Тиаго стреля от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за фаул именно срещу Тиаго Родригес, но нарушението срещу Тиаго сякаш беше извън наказателното поле и останаха огромни съмнения, че съдията сгреши при визираното отсъждане.

Малко преди това Йомов пропусна от близка дистанция за "армейците". А в средата на първото полувреме останаха впечатления, че Юга от ЦСКА можеше да получи червен картон, реферът прецени, че халфът заслужава жълт картон в ситуацията.

В началото на второто полувреме Бусато се намеси при остра атака на "сините". А след това Жеферсон и Юга отправиха удари за "червените", опорните полузащитници на ЦСКА не сполучиха пред гола.

Амос Юга от "армейците" получи втори жълт, респективно червен картон в 74-ата минута. "Червените" не се подадоха на паника в защита и удържаха преднината си.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Густаво Бусато - Юрген Матей, Валентин Антов, Петър Занев, Тибо Вион, Жеферсон, Амос Юга, Брадли Мазику, Тиаго Родригес, Али Соу, Георги Йомов

Треньор: Бруно Акрапович

Левски: Николай Михайлов - Алекс Петков, Тома Даске, Георги Александров, Мартин Петков, Матео Стаматов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Паулиньо, Найджъл Робърта

Треньор: Славиша Стоянович

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
Георги Харизанов пред ПИК TV: Завръщането на Пеевски - най-голямото събитие в този парламент! Задава се тежък удар за добрите сили (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Завръщането на Пеевски - най-голямото събитие в този парламент! Задава се тежък удар за "добрите сили" (ВИДЕО)