ИЗВЪНРЕДНО: "Армейците" ликуват в драматичен мач на "Тича" (ОБНОВЕНА)

68476
на 05.11.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Армейците ликуват в драматичен мач на Тича (ОБНОВЕНА)

ЦСКА победи с 2:0 като гост Черно море в много напрегнат мач от 15-ия кръг на българското първенство. Двубоят се проведе на "Тича". Сериозни агитки подкрепиха и двата тима от трибуните, много добра атмосфера за футбол. А Малинов и Соу реализираха за "армейците" в заключителните минути на срещата.

Без чисто голово положение в първите 40 минути на мача. Евандро от ЦСКА излезе на добра стрелкова позиция за "червените" в 45-ата минута, но прати топката далеч над вратата. Секунди по-късно Пинто шутира остро, а кълбото разтресе дясната странична греда и не пожела да влети в мрежата на "моряците".

В 73-ата минута Рубен Пинто отново стреля силно, а вратарят на домакините парира топката. Последваха две много опасни бързи атаки на "моряците". Също така и няколко разбърквания в наказателното поле на варненци.

Влезлият като резерва за ЦСКА Кристиян Малинов се разписа в 88-ата минута от близка дистанция - 1:0 за столичани, асистенция на Пинто.

Секунди по-късно Бусато се отчете с много класно спасяване за гостите.

А в добавеното време на двубоя Али Соу реализира за крайното 2:0 за "армейците".

Главен съдия на срещата беше Николай Йорданов.

По-рано през сезона "моряците" победиха "червените" с 3:1 в София. Варненци имат 21 точки от началото на кампанията.

ЦСКА е с 28 пункта като инкасира изоставане от 11 точки спрямо Лудогорец (лидер във временното класиране). "Армейците" засега са четвърти в таблицата. Старши треньор на Черно море е Илиан Илиев, наставник на ЦСКА е Милош Крушчич.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Митрович, 6. Попов, 27. Димов, 44. Хантакиас, 2. Панов, 99. Кики, 71. Панайотов, 7. Андраде, 72. Родриго, 90. Минчев, 9. Иса

ЦСКА: 13. Бусато, 28. Гълъбов, 25. Албентоса, 11. Занев, 18. Мазику, 6. Пинто, 26. Антов, 14. Соломон-Отабор, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу