ИЗВЪНРЕДНО: "Армията" кънти, ЦСКА с 4-звезден старт в Европа (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

82355
на 09.07.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Армията кънти, ЦСКА с 4-звезден старт в Европа (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

ЦСКА разгроми с 4:0 Титоград в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят се проведе на стадион "Българска армия".  Пълни сектори "А" и "В" на съоръжението. Главен рефер на спора бе Луиш Годиньо от Португалия. А головете реализираха Евандро, Тиаго, Жеферсон и Малинов.

Срещата-реванш е след седмица в Черна гора. Треньорът на "червените" Добри Митов избра титулярна единадесеторка съставена почти изцяло от играчи, които вече имат опит с "армейската" фланелка за двубоя в София. Интерес обаче будят и официалните дебюти на Фабрини и Кери като стартиращи за "червените".  Въпросните нови футболисти в селекцията на столичани се представиха на ниво.

ЦСКА стигна до редица опасни центрирания в първия половин час на мача, но така и не създаде чисто голово положение. Играчите на Титоград пък се отчетоха с 2 много опасни атаки във въпросния период на срещата, дошли и след неточности в отбраната на "армейците". В 33-ата минута Тиаго беше много близо до гола, а малко след това Соу поиска дузпа, но съдията не посочи бялата точка.

Тиаго Родригес изпълни остро пряк свободен удар в 40-ата минута. Стражът на гостите се намеси неубедително, а Евандро от близка дистанция прати топката в мрежата - 1:0.

Секунди по-късно централният защитник Гълъбов при разбъркване в наказателното поле на Титоград шутира силно, а кълбото срещна гредата и не пожела да влети във вратата. Много силни заключителни минути на полувремето за ЦСКА.

Кери стреля силно в 53-ата минута, вратарят на гостите отби кълбото, то пък попадна в Тиаго, който не сгреши, насочвайки с глава топката в мрежата - 2:0.

В 55-ата минута Жеферсон от близка дистанция се разписа, след прецизен изстрел - 3:0. Али Соу има важна роля при попадението за временния класически резултат.

Влезлият като резерва Кристиян Малинов реализира гол-шедьовър в 72-ата минута. Стражът на гостите изчисти кълбото в ситуацията, оставяйки пазената от него врата опразнена, топката обаче се насочи към Малинов, който с топовен шут от около 40 метра се разписа за крайното 4:0. Така "червените" са на полпозишън за спор с хърватския Осиек във втория квалификационен кръг на Лига Европа.