ИЗВЪНРЕДНО! Арсенал шокира Лудогорец! Драма и скандал в София (СНИМКИ+ВИДЕО)

НАЙ-ВАЖНОТО

91046
на 01.11.2016

След победата с 6:0 на Арсенал над Лудогорец в Лондон, сега "артилеристите" шокираха "зелените" с обрат от 2:0 до 2:3 на мача в София. Срещата бе изключително атрактивна.

В 12-тата минута Лудогорец изненада звездния състав на гостите. Гол на Кафу след центриране. Домакините избраха офанзивна схема и двубоят започна изненадващо. След 6:0 за "артилеристите", сега лудогорци поведоха. Изборът на Дерменджиев да започне с Кешерю като централен нападател, а Кафу да играе крило се оказва правилен.

Неприятните емоции за гостите продължиха 3 минути по-късно, когато Кафу осъществи прецизен пробив по десния фланг, подаде към Кешерю и Клаудиу не сгреши - 2:0.

Само 5 минути след това обаче "топчиите" отговориха. Джака реализира за 2:1. Така мачът предложи изключително нападателен и резултатен футбол. 3 попадения в сблъсъка до 20-тата минута. Като голът на "артилеристите" е дискусионен. Претенции на домакините, че в ситуацията има нарушение на правилата и аут преди топката да бъде центрирана към Джака, който реализира.

В 42-рата минута гостите нанесоха сериозен удар. Попадение на Жиру с глава след центриране на Рамзи и 2:2. Така отборът на Арсенал реализира важен от психологическа гледна точка гол, малко преди края на първото полувреме. Съставите се оттеглиха на почивката при равен резултат.

Между 60-а и 65-а минути Вандерсон на два пъти бе близо до това да реализира за 3:2, опасни удари и съответно класни реакции на Давид Оспина.

Отборът на домакините показа стабилна игра и може да съжалява, че не поведе в мача. По този начин се стигна до 88-а минута, когато Йозил шокира "орлите". Попадение за 3:2 за Арсенал. Нова дискусионно положение. Съмнения за засада, след това Месут Йозил развинти защитата на "зелените" при ситуацията.

Така "топчиите" победиха Лудогорец. "Орлите" са с 1 точка в групата и ще борят с Базел за 3-о място. Арсенал и ПСЖ ще си оспорват първата позиция.