ИЗВЪНРЕДНО! Битката за златото колосална! След огромния скандал на "Лудогорец Арена"! Тотална драма в Русе - меле, спорове, "червените"... (ОБНОВЕНА)

127602
на 05.03.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Битката за златото колосална! След огромния скандал на Лудогорец Арена! Тотална драма в Русе - меле, спорове, червените... (ОБНОВЕНА)

Битката в родния футболен шампионат навлиза в ключова фаза. В среща от 23-ия кръг на първенството ЦСКА победи Дунав с 2:0 като гост. Попадения на Каранга и Джеси, съчетани със спорно съдийство в редица ситуации.

"Червените" стигнаха до ключов гол в 34-ата минута, когато Кристиян Малинов шутира силно, а Фернандо Каранга съумя да отклони кълбото (от първите видео-повторения не стана ясно дали с лява ръка или с рамо/гърди) в мрежата.

Вратарят на "драконите" Мартин Луков нямаше как да реагира във въпросната ситуация - 0:1. Преди това в 9-ата минута Мухамаду Ндиайе нацели гредата на ЦСКА след пас на Бирсент Карагерен.

И при двете положения, пред съответните врати, се очертаха сериозни съмнения за непозволена игра на нападателите.

Малко след попадението, отбелязано от Каранга - на терена се заформи меле. Появиха се и редица мнения в спортните среди, че покрай въпросното - на Чорбаджийски е спестен  червен картон (за удар без топка по съперник). Също така и тези, че бранителят е провокиран от играч на Дунав. Изключително напрегната среща до почивката.

След подновяването на играта Фернандо Каранга протестира бурно при отсъждане на фаул. Претенциите на Фернандо са, че нарушение в ситуацията не съществува и е спряна потенциална голова атака на ЦСКА. Алберг пък се отчете с пропуск от близка дистанция. В самия край на сблъсъка Едвин Джеси (появил се на терена като резерва) отбеляза първото си официално попадение за столичани - 2:0 за подопечните на Стамен Белчев.

"Армейците" заемат второ място в моментното подреждане на първенството като изостават с 3 точки от лидера във временното класиране Лудогорец. Битката за титлата в елита се очертава колосална.

В последния си мач от шампионата "орлите" надвиха Септември с 1:0 след гол от изключително спорна дузпа, отсъдена в самия край на срещата. Дискусионни отсъждания и на двубоя в Русе. "Драконите" са 12-и в подреждането.