ИЗВЪНРЕДНО: Борусия с аванс срещу ПСЖ, таранът Холанд под пара...

25839
на 18.02.2020

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Борусия (Дортмунд) победи ПСЖ с 2:1 в първа осминафинална среща на Шампионската лига, която се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Двата тима изиграха скучно първо полувреме. След паузата обаче темпото се вдигна.

Ерлинг Халанд откри резултата след добавка отблизо, но Неймар изравни четвърт час преди края на редовното време след акция на Мбапе. Реакцията на Борусия беше светкавична и отново Халанд попадна в прегръдките на своите съотборници след мощен голов изстрел.

Реваншът между двата отбора е на 11 март в Париж.

Гостите направиха малко по-добър старт в сравнително спокойното начало, в което липсваше какъвто и да е домакински натиск.

Тъкмо бяха изминали десет минути игра, когато Неймар застана зад топката при пряк свободен удар, но кълбото профуча покрай десния страничен стълб. Дортмунд най-после сътвори нещо съществено чрез страхотен пробив на Джейдън Санчо, но до 100 процентова голова ситуация не се стигна.

Последва доста скучен период, в който и двата отбора нямаха опасни атаки, наблягайки на много подавания в средата на терена. Летаргията беше нарушена от нахлуването на Ерлинг Халанд и последвалия снаряд, който обаче попадна във външната част на мрежата.

Малко след почивката Ашраф Хакими получи отдясно и навлезе в пеналта, но центрирането му беше пресечено. Последва ново затишие, при което двата отбора направиха куп нарушения, а Аксел Витсел изкара жълти картони на Гай и Неймар.

Едва в средата на второто полувреме ПСЖ отправи и първия си точен удар в мача. Килиан Мбапе беше изведен в наказателното поле и шутира по диагонала от въздуха, но право в ръцете на Бюрки. Минута след това последва нов снаряд на Мбапе, но вратарят на Борусия отново се намеси, акцентира "Гол".

В 69-ата минута Борусия Дортмунд откри резултата след хубава многоходова атака. Ерлинг Халанд зае най-добра позиция при блокирания удар на Герейро и вкара отблизо на близката греда.

Шест минути след това Неймар изравни резултата след страхотен пробив и подаване на Килиан Мбапе, който преодоля съпротивата на Загаду и за бразилеца остана лесната задача да прати кълбото в мрежата.

Реакцията на Борусия обаче беше светкавична и в 77-ата минута Ерлинг Халанд отново върна преднината на "жълто-черните". Той получи пас от влезлия като резерва Джио Рейна и препарира Навас с мощен снаряд с левия крак.

Неймар също можеше да вкара втория си гол в мача, но стреля неточно отблизо след нова класна акция на Мбапе. На отсрещната врата Хакими изпусна златен шанс за германския клуб при последната интересна ситуация. Жълтият картон на Марко Верати в края пък го лиши от участие в ответната среща.

Борусия Дортмунд - ПСЖ 2:1

1:0 Ерлинг Халанд - 69'
1:1 Неймар - 75'
2:1 Ерлинг Халанд - 77'