ИЗВЪНРЕДНО! Браво - супер победа за Гришо! Огромен шанс за Димитров в Монреал

43372
на 10.08.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Браво -  супер победа за Гришо! Огромен шанс за Димитров в Монреал

Чудесна победа за Гришо Димитров на турнира от "Мастърс 1000" сериите в Монреал. Димитров надделя с 2:1 сета в спор с Миша Зверев и се устремява към сериозен пробив в турнира.

6:3, 3:6, 6:3  в отделните части.

Българинът вече води с 2:0 успеха в двубоите си с германеца. Миша Зверев е 26-и в тенис-ранглистата при мъжете, Григор е под номер 11.

Сблъсъкът започна с 2 гейма в полза на Гришо, след което Миша също осъществи брейк. Сервис-гейм на Зверев и отново пробив. 3:1 за Димитров. Този път преднината бе затвърдена - 4:1. Подаване за опонента на Григор - 4:2. В този момент четвърти брейк в мача. Зверев намали пасива си 4:3 и сервира. Пореден пробив - Гришо поведе с 5:3. Важен-сервис гейм, добро представяне на Димитров - 6:3 в първия сет.

Вторият сет стартира с 3 гейма без брейк. 2:1 в полза на Миша Зверев. При сервиране на Григор - отново пробив. 3:1, германецът има преднина в частта. 4:1 за Миша брейкът е затвърден. Последва серия от геймове в полза на подаващите. 4:2, 5:2, 5:3, Димитров стигна до точка за пробив при този резултат, но Зверев удържа сервис-гейма си и затвори частта с 6:3.

5 гейма без пробив в началото на третия сет и при резултат 3:2 за Гришо, сервисът на Миша Зверев се срина. Поредица от двойни грешки - 4:2 за Димитров, важен брейк. 5:2 - силен Григор на сервис. 5:3, 6:3 и победа за Гришо.

Родният тенисист се класира за 3-ия кръг на турнира, където ще спори с Робин Хаасе. В момента Григор е фаворит в потока си чак до полуфиналите (след ранно отпадане на Тийм), където може да играе с Роджър Федерер.