ИЗВЪНРЕДНО: В двубой на "Герена" - заралии шокираха "сините"

94324
на 10.08.2020
ИЗВЪНРЕДНО: В двубой на Герена - заралии шокираха сините

Левски загуби с 0:2 като домакин на Берое в мач от първия кръг на новата кампания в първенството. Автогол на Симеон Славчев и попадение на Октавио Мерло през първото полувреме на визирания двубой, който се проведе на "Герена". Заслужени 3 точки за заралии. В следващия кръг Левски ще гостува на Арда, а Берое ще е домакин на ЦСКА 1948.

Равностойна игра в първите 30-ина минути на спора. В 34-ата минута Симеон Славчев обаче си забоде автогол. Берое осъществи натиск в края на първото полувреме и Октавио Мерло реализира в 41-ата минута - 2:0 за гостите в срещата.

В 68-ата минута Спиерингс осъществи пробив през центъра на терена и шутира силно, вратарят на заралии Василев обаче отби топката. Така "сините" инкасираха поражение на старта на шампионата.

Главен рефер на двубоя бе Владимир Вълков. "Синият" клуб е във финансова криза. Старши треньор на Левски е Георги Тодоров. Наставник на Берое е Димитър Димитров.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛЕВСКИ: Н. Михайлов; Найденов, Ж. Атанасов, Даске, Старокин, Юруков, Ст. Иванов, Славчев, Спиерингс, Паулиньо, Робърта

БЕРОЕ: Василев; Стоянов, Мезаг, Ангелов, Перейра, Цветков, Мерло, Бакалов, Конте, Макута, Фал